.
ריסטרט

מדור הצלחה חדשה מארח את שייקה בקלש,

מהנדס בקרת איכות QA ב- NICE ולאחרונה גם מגשר.

"חבר מעולם הייטק המליץ לי בחום על 'התחלה חדשה'. ראיתי את השינוי מקצה לקצה שחל בו. מאדם שהיה במשבר, הוא נהפך לאדם מלא מוטיבציה, כוח, אנרגיה ואסרטיביות."

שייקה, הנדסאי תוכנה בעל תואר ראשון בניהול מערכות מידע ובעל תעודת מנתח מערכות, סיים לאחרונה לימודי גישור ומעוניין להתחיל לעבוד גם כמגשר.

שייקה, מה זה גישור בשבילך?
גישור בשבילי זה לפענח מהם הצרכים מאחורי העמדות השונות, להבין אותם לעומק, ואז גם יודעים במה להתרכז בדרך לפתרון. לפעמים מה שעומד מאחורי העמדות זה אגו, כבוד או הכרה, מונטין או אפילו רצון לתרום. אני מאוד אוהב לגשר עם עוד מישהו, השילוב של מגשר ומגשרת כצוות הוא מעולה בעיני. אני מביא לגישור את הניסיון הרב שלי בעבודה מול לקוחות וניסיון פנים ארגוני ויש לי אחוזי הצלחה גבוהים מאוד. הגעתי לגישור לא במקרה, הרבה פעמים מצאתי את עצמי מגשר בין קולגות, לקוחות ובתוך הצוותים וידעתי להביא את כלל הצדדים להבנה. הרגשתי שזה טבוע בי, הידע והניסיון הארגוני, היכולת לנהל אנשים, לנתח אותם. 

ספר לנו על עולם ההייטק, ממבט של מי שנמצא כבר 35 שנה בתחום התוכנה וההייטק, איך התחלת?
עבדתי 10 שנים כמתכנת בבית תוכנה ואז, לפני 25 שנה עברתי לחברת נייס, כיום אני העובד הכי ותיק בחברה. התקדמתי לתפקיד ראש צוות ומנהל פרויקטים.

 איך שמעת על התחלה חדשה?
חבר מעולם הייטק המליץ לי בחום על 'התחלה חדשה'. ראיתי את השינוי מקצה לקצה שחל בו. מאדם שהיה במשבר, הוא נהפך לאדם מלא מוטיבציה, כוח, אנרגיה ואסרטיביות ובתוך חודש ראיתי בו שינוי. הוא עבר למקום חדש ופתאום יצא ממנו פרץ של יצירתיות בכתיבה. ב2015 נרשמתי גם אני לכנס הקריירה כי הבנתי שאני צריך לעשות שינוי, להכיר את עצמי יותר טוב, להתמקד בחוזקות שלי.

מה בעצם קיבלת בתכנית?
עברתי אימון אישי, סדנאות, הרצאות ומפגשים קבוצתיים. תוך כדי עבודה אתה לומד להיחשף, מתנסה בדינאמיקה קבוצתית, מצב הרוח משתפר. עברתי בתהליך דמיון מודרך והרבה התנסויות מעניינות "follow the leader", פתאום שיתפתי אנשים במה שעושה לי טוב, בחלומות. זה היה תהליך שבסופו הכרתי את עצמי טוב יותר ויצאתי מגובש.

איזה אנשים יצא לך להכיר בהתחלה חדשה?
אנשים כמוני וכמוך. ממגוון מקצועות ותחומים. אנשים מעניינים מאד, מיוחדים, יצירתיים. שמעתי סיפורים אישיים ותרמתי גם משלי.

איזה אימון עברת?
טלי בנדר הייתה המאמנת האישית שלי ותמכה בי מאד במשברים שעברתי, עד היום אנחנו בקשר מצויין. לאט לאט פיתחתי את החלום שלי ללמוד גישור. למדתי בקורס של שנה כולל פרקטיקום ואני שוקל להתמחות בגישור זוגי ומשפחתי.

היו שינויים גם בעבודה?
כן, עברתי לנישה שיותר טובה לי בעבודה. מקום יותר רגוע. אני עובד היום בצוות קטן. ויתרתי על תפקידים תובעניים עם לחץ גדול מאד.

לסיום, ספר לנו, האם אתה ממשיך את הקשר עם חבריך לתנופה?
כן, אני בקשר הדוק עם חברים מהקבוצה שהיתה איתי באותה נקודת זמן. נמצא בקשר עם טלי ומגיע ל"שלישי אישי" או לכנס תנופה, ישנה רשת של קשרים שהיא חשובה ומקדמת. אני בהחלט ממליץ להצטרף ואחר כך לשמור על קשר לתמיד.

נשמח אם תשתפו ו/או תגיבו

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.